T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastalara Diyabet Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 21/02/2018


Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanemizde hizmet alan yataklı ve ayaktan tedavi gören hastalarımıza yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Diyabet Okuluna kayıt yaptıran hastalarımıza eğitimlerimizin ardından sertifika vererek katılımlarını ve eğitimlerini belgelendirmiş oluyoruz. 

Hastanemizde görevli diyabet hemşiresi Kamile Baran, Diyetisyen Melike Koçoğlu, Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı İffet Dağdelen Duran  tarafından hastalarımıza, diyabet  komplikasyon ve tedavisi, İnsülin kullanan hastalara veya kullanacak olanlara yöneliknasıl uygulayacağı, ayak bakımının nasıl yapılacağı, beslenme gibi konularında eğitimler ve bilgiler verildi. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, eğitimlere katılan hastaların morallerinin yüksek tutulması adına ve bu çalışmaların aksatılmadan yürütülmesi adına emeği geçen tüm sağlık personelini kutlayarak tebrik etti. 

Konu hakkında Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Tekin Akça “Diyabet Okulu eğitimlerimizi her ay düzenli olarak yapmaya gayret gösteriyoruz. Hastalarımız tıpkı birer öğrenci edasında Diyabet Okulu’na katılarak bilgilendiriliyorlar. Eğitimlerimizde hastalarımızın yoğun ilgileri ile karşılaşıyoruz. Eğitimlerimizin sonunda ise katıldıklarını ve diyabet eğitimi aldıklarını gösteren belgeler ile bu çalışmaları belgelendiriyoruz” dedi. 

  • 1.jpeg
  • 4.jpeg
  • 3.jpeg
  • 2.jpeg