T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Personelimize Madde Bağımlılığı Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 02/03/2018


Her yıl 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası münasebetiyle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanemizin Psikiyatri Uzmanı E. Hande Kılıçaslan Şahin tarafından sağlık çalışanlarımıza yönelik Madde Bağımlılığı eğitimi verildi. 

ÇEŞİTLİ BİLGİLER VERİLDİ 
Psikiyatri Uzmanı E. Hande Kılıçaslan Şahin, bağımlılık yapıcı maddeler, bağımlılığın olumsuz etkileri, bağımlılık nasıl başlar ve ilerler, bağımlılık nasıl tedavi edilebilir gibi çeşitli konularda personelimizi bilgilendirdi. 

DÜNYADA ÖNEMLİ BİR SORUN
Konu hakkında Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimimiz Uzman Dr. Tekin Akça hafta nedeniyle ilgili olarak şunları söyledi “Hafta boyunca sigara, alkol ve bağımlılık yapıcı maddelerin kullanılmasının zararları hakkında bilgilendirmeler yapılır. Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünyada önemli bir sorun haline gelmiştir. Bireylerin özellikle de çocuk ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmak için oldukça önemlidir. Çünkü sağlıksız nesil ve toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir” dedi.

  • Personelimize Madde Bağımlılığı Eğitimi 2.JPG
  • Personelimize Madde Bağımlılığı Eğitimi 3.JPG
  • Personelimize Madde Bağımlılığı Eğitimi 4.JPG