T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekimimiz Sempozyum Verdi

Güncelleme Tarihi: 16/05/2018


Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüz, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumda Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Dr. Tekin Akça, Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği konusunda panel başkanı sıfatı ile açıklamada bulundu. 

Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salonda gerçekleştirilen etkinliğe Kırıkkale İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Kırıkkale Savcısı ve Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Dr. Tekin Akça yöneticiler ve davetliler katıldı. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanemizin Başhekimi Dr. Tekin Akça, Cerrahide Hasta Ve Çalışan Güvenliği konusunda bilgiler verdi. 

Panel başkanlığını üstlenen Başhekimimiz Dr. Tekin Akça, panelde Dr. Öğretim Üyesi Ali Yılmaz ile birlikte paneli yürüttü. Katılımcılara ayrıca Uzman Hemşire Zeynep Ersöz ve Uzman Hemşire Meltem Öztürk, cerrahi klinikler ve ameliyathanelerde kirli, kesici, delici alet yaralanmaları, kan ve vücut sıvı sıçramaları, ameliyathanelerde iklimlendirme, cerrahi duman ne kadar masum konularında bilgiler verdiler. Panel plaket, teşekkür ve katılım belgesi verilmesi ile son buldu.

  • Başhekimimiz Sempozyum Verdi  (2).jpg
  • Başhekimimiz Sempozyum Verdi  (1).jpg
  • Başhekimimiz Sempozyum Verdi  (3).jpg
  • Başhekimimiz Sempozyum Verdi  (4).jpg