T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Yüksek İhtisas Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde Hekimlerimize Oryantasyon Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 18/12/2017

fotoğraf.jpg
Kırıkkale yüksek ihtisas Hastanesi acil polikliğinde yeni göreve başlayan pratisyen hekimlerimize işlerine ve bulundukları ortama daha kolay uyum sağlayabilmeleri için eğitim birimimiz koordinatörlüğünde hastanemiz konferans salonunda  oryantasyon eğitimi verildi. Eğitime kurumun tanıtımı ile başlandıktan sonra  Temel Yaşam Desteği , İleri Yaşam Desteği , Cerrahi Acil-Çocuk Acil Çocuk Cerrahi, Kardiyolojik Acil  ,Adli Vakalarda Hekimin Sorumlulukları, Akılcı Antibiyotik Ve Acil Serviste Antibiyotik  Kullanımı, Beyaz Kod Uygulamaları konularında hekimlerimize eğitim verildi.
Uzmanlar eğitim verdi.
Alanlarında uzman  Anestezi Uzmanı  Dr. Harun Mıhçı , Başhekim Yardımcımız Çocuk Cerrahi Uzmanı  Op.Dr. Özlem Yandım ,Kardiyoloji Uzmanı,Dr.Cengiz   Şabanoğlu  ,Dr. Adem Yeni  Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı  Dr. Özlem Özlük Erol,Çalışan Hakları Birim Sorumlusu   Seçkin Yücel  tarafından eğitimler verilmiştir.
Eğitim programına katılan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş ENDER GÜNGÜNEŞ  ve   Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi  Başhekimi  Uzm.Dr. Tekin AKÇA  , ‘’ "Acil servisler de verilen sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve etkin olmasına  bu eğitimlerin katkısının olacağını ve hasta memnuniyetinin artacağını ‘’ belirttiler.
Hekimler de bu eğitimlerin kendileri için çok faydalı olduğunu belirtti.