Sağlık Kurulu
09 Haziran 2021Hastanemiz Sağlık Kurulu; tek hekimin veya ilgili daldan üç uzman hekimin yetkisi dışında kalan hususlarda veya mevzuatta sağlık kurulu raporu öngörüldüğü hallerde kişilerin sağlık durumlarında karar vermeye yetkili, Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği hükümlerine göre kurulmuştur

Hastalarımızın belirli haklardan yararlanabilmesi için zorunlu olan sağlık raporları, sağlık hizmet sunumumuzun en önemli hizmetlerinden biridir. Sağlık Kurulu Hizmeti, Eski Bina Giriş Katında (Büyük Danışmanın yanında) verilmektedir.

Sağlık Kurulu Raporu talebi bulunan hastalarımızın, resmi sevkle gelenler haricinde Merkezi Randevu Sisteminden ( telefonla 182’yi arayarak veya www.mhrs.gov.tr internet sitesinden randevu alınabilir) randevu alarak gelmeleri gerekmektedir.


Müracaat

Sağlık Raporu talebi olan hastalarımızın kendilerinin bizzat veya yasal vasisi ile birlikte başvurması gerekmektedir. Başvuru anında üzerinde T.C. kimlik numarası olan bir belge bulunmalıdır.
İşleyiş

Sağlık Kuruluna müracaat eden hastalarımız sağlık kurulu kayıt odasında kaydı yapılır ve ilgili polikliniklere yönlendirilir. Resmi sevkle gelen müracatçılarımızın sevklerini hastanemiz idari binada bulunan gelen evrak bölümünden hastane girişini yaptırmak zorundadır. Poliklinikte muayene işlemleri tamamlandıktan sonra talepte bulunan kişi sağlık kuruluna çağrılır ve Sağlık Kurulu üyeleri başvuru sahibi hakkında nihai kararını verir.
Hastanemizde verilen rapor çeşitleri.

1- Erişkinler İçin Engelli Sağlık Kurulu Raporu
2- Erişkinler İçin Terör, Kaza ve Yaralanmaya Bağlı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu (Sevkle Başvurulması Halinde Düzenlenir)
3- 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, engellilik indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlar. (Sevkle Başvurulması Halinde Düzenlenir)
4- Maluliyet tespiti, çalışma gücü kaybı ve meslekte kazanma gücü kaybı oranı, erken yaşlanma hali, vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücü kaybını ve malullük derecelerini belirlemeye esas maluliyet raporları (Sevkle Başvurulması Halinde Düzenlenir)
5- Yurt Dışı Tedavilerinin Teyit Raporları
6- Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Kapsamında istenilen Raporlar
7- TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği Kapsamında istenilen raporlar
8- Sağlık Kurulu Durum Bildirir Raporlar
- Her türlü işe giriş raporları
- Silahlı-Silahsız güvenlik görevlisi olur raporları
- Vasi Kararlı Raporlar
- Silah taşıma-bulundurma raporları
- Evlat Edinme-Koruyucu Aile Olur Raporları
- Huzur Evi-Bakım Evine Giriş Raporları
- Yurt Dışı Çıkış Raporları
- Üniversite ve Yurt Kaydı İçin İstenilen Raporlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi
Eski Bina Giriş Katı
Santral Telefon : 0 318 215 10 00